{html_head_end}

To jest przybliżona wizualizacja wydruku strony. Aby sprawdzić jak strona będzie wyglądała po wydrukowaniu, użyj opcji "Podgląd wydruku" w przeglądarce.

Obligacje zapewnią lepszy dostęp do terminalu kontenerowego w ŚwinoujściuZarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście otrzymał rządowe dofinansowanie  dedykowane poprawie infrastruktury dostępowej do przyszłego głębokowodnego terminalu kontenerowego w Świnoujściu. Inwestycja będzie sfinansowana dzięki obligacjom, które wyemitował minister finansów, funduszy i polityki regionalnej. Wartość tych obligacji to jeden miliard zł, z czego ponad 328 mln otrzymał ZMPSiŚ SA.


Pozostała kwota przeznaczona jest na budowę falochronu dla Portu Zewnętrznego w Gdyni.

Obligacje zerokuponowe (seria ON0423) zostały przekazane 15 grudnia br. Termin ich wykupu resort wyznaczył na 25 kwietnia 2023 r.

To wydarzenie przełomowe dla obydwu przedsięwzięć, będące również realizacją zapisów ustawy z jesieni ub. roku o inwestycjach w zakresie budowy portów zewnętrznych.

Obecnie w ZMPSiŚ SA trwa postępowanie w celu wyłonienia wykonawcy i późniejszego operatora głębokowodnego terminalu kontenerowego. Zainteresowani swoje oferty mogą składać 28 stycznia 2021 r.

Dokumenty do pobrania: https://main.port.szczecin.pl/pl/oferta/glebokowodny-terminal-kontenerowy/procedura/