{html_head_end}

To jest przybliżona wizualizacja wydruku strony. Aby sprawdzić jak strona będzie wyglądała po wydrukowaniu, użyj opcji "Podgląd wydruku" w przeglądarce.

Kolos w porcie w ŚwinoujściuW najbliższych dniach do portu w Świnoujściu przybędzie największy statek z ładunkiem, jaki do tej pory zawinął do tego portu. Jego nośność wynosi 114.248 DWT, długość 255 m, a szerokość 43m.


M/v CHIARA, pływający pod banderą liberyjską, spodziewany jest w niedzielę, 25. sierpnia. Statek przybędzie z amerykańskiego portu Norfolk z ładunkiem węgla. Jego ilość jest również rekordowa dla świnoujskiego portu – w ładowniach statku przypłynie jednorazowo 95.000 ton węgla. Rozładunek przy nabrzeżu Górników zaplanowany jest na 4 doby.

Port w Świnoujściu, dzięki lokalizacji bezpośrednio nad samym morzem, może przyjmować statki o długości do 270 m i maksymalnym zanurzeniu 13,2m, czyli ok. 100 tys. DWT. Terminal, do którego przypłynie m/v CHIARA specjalizuje się przede wszystkim w obsłudze węgla i rudy. Operatorem terminalu jest Port Handlowy Świnoujście s