• Home »
  • PL »
  • Aktualności »
  • ZMPSiŚ z wyróżnieniem Społecznej Odpowiedzialności Biznesu

Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

ZMPSiŚ z wyróżnieniem Społecznej Odpowiedzialności Biznesu

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA otrzymał wyróżnienie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. To przyznała Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie zrzeszająca przedsiębiorców Pomorza Zachodniego.

Spółka otrzymała wyróżnienie za pomaganie szpitalom, placówkom medycznym i osobom dotkniętym pandemią koronawirusa. Taka solidarność i odpowiedzialność społeczna została  dostrzeżona i bardzo doceniona przez PIG Szczecin.

Wyróżniliśmy firmy zrzeszone w Północnej Izbie Gospodarczej, które swoim działaniem pokazały, że rola przedsiębiorcy to także obecność w życiu społecznym w trudnym dla wszystkich czasie.  – czytamy w uzasadnieniu kapituły konkursu.

Przypomnijmy, ZMPSiŚ SA spełniając rolę społecznej odpowiedzialności biznesu, w roku 2020 zaangażował się w pomoc służbom medycznym w walce z koronawirusem.  Przekazał wsparcie finansowe na ponad  milion złotych, dzięki czemu został zakupiony sprzęt medyczny, tj. respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne oraz ambulans, a także aparatura służącej do wczesnej diagnostyki koronawirusa i dwa urządzenia Plasmair Sentinel do automatycznej dezaktywacji i likwidacji w powietrzu w obecności pacjentów i personelu medycznego szerokiego spektrum szkodliwych mikroorganizmów takich jak bakterie, grzyby, wirusy, drożdże, czy pleśnie.

Ponadto w 2020 roku na tyle, na ile się dało Spółka realizowała plan sponsoringowy obejmując wsparciem kluby sportowe, inicjatywy kulturalne oraz przedsięwzięcia podejmowane przez szkoły. Przykładem tego jest Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu kształcący m.in. przyszłych mechaników okrętowych i nawigatorów morskich. Za otrzymane środki unowocześnił pracownię nawigacyjną rozbudowując w ten sposób swoją bazę dydaktyczno-warsztatową. ZMPSiŚ wyposażył również pracownię komputerową w Szkole Podstawowej nr  51 w Szczecinie. W tym celu Spółka przekazała dziesięć zestawów komputerowych wraz z okablowaniem, myszkami i klawiaturami oraz jedną drukarkę laserową. W 2020 r. kontynuowany był także program edukacyjny „Dni portu w szkole” popularyzujący wiedzę o gospodarce morskiej, skierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich. Za działania w obszarze CSR, ZMPSiŚ SA został w 2020 r. wyróżniony przez ekonomistów z Uniwersytetu Szczecińskiego tytułem „Równa firma”. (Monika Woźniak-Lewandowska)

Zdjęcia