• Home »
  • PL »
  • Aktualności »
  • Wystartowała 7. edycja Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach

Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Wystartowała 7. edycja Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach

23 października br. wystartowała w Szczecinie siódma edycja akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach – Boże Narodzenie 2020”. Jak każdego roku w akcję zaangażował się Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Tegoroczna akcja odbywać się będzie w cieniu pandemii koronawirusa, stąd jest nieco trudniejsza aniżeli pozostałe, szczególnie jeśli chodzi o zbiórkę darów rzeczowych. Dlatego też  organizatorzy - Fundacja Polskich Wartości proszą o wpłaty gotówkowe na konto: PL 55 1020 4795 0000 9202 0346 6190, organizator: Fundacja Polskich Wartości, adres: Przecław 58A/6, 72-005 Przecław, dopisek: Kresy.

Zebrane środki pozwolą na przygotowanie ok. 1500 paczek, które rafią do Kresowian na Litwie, Łotwie i Białorusi.

Nowością w tym roku jest specjalny kalendarz, którego strony ukazują wszystkie dotychczasowe edycje akcji. Koszt kalendarza to 30 zł. Zamówić go można na stronie: www.rodakomnakresach.pl Zebrane w ten sposób środki w całości zostaną przeznaczone na wsparcie akcji. 

Zgodnie z harmonogramem transport z darami dla Kresowian ma wyruszyć ze Szczecina 7 grudnia br.

Zebrane dary stanowią wyraz pamięci nas Polaków o Rodakach na kresach. Pamiętajmy o tym.  Zachęcamy do przyłączenia się do tej szczytnej akcji. (Monika Woźniak-Lewandowska)

Partner Główny: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.
Sponsor Główny: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.
Partnerzy: Miasto Szczecin, Totalizator Sportowy Sp. z o. o., INFRA-PORT Sp. z o. o., Polskie Terminale S.A., P. B. Calbud Sp. z o. o., SEC Sp. z o. o.

Plakat akcji

Zdjęcia