Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Pełnomorski wycieczkowiec tym razem w Szczecinie

Wycieczkowiec m/v AMADEA to drugi pełnomorski statek pasażerski, odwiedzający zespół portowy Szczecin-Świnoujście w tym sezonie. Podczas długiego majowego weekendu świnoujski port gościł m/v MSC LIRICA.

Tym razem port w Szczecinie przywita pełnomorski statek turystyczny. 28 czerwca br. wycieczkowiec m/v AMADEA zacumuje przy nabrzeżu Polskim i będzie dobrze widoczny z Wałów Chrobrego.
Statek o długości 190 m, szerokości 25 m i zanurzeniu 7.1 m należy do niemieckiego armatora Phoenix Reisen. Przypłynie z Kłajpedy, na redzie w Świnoujściu spodziewany jest ok. godz. 5.15. W porcie w Szczecinie ma zacumować o godzinie 10.00 i pozostanie w nim sześć godzin. Tego samego dnia odpłynie do portu Heiligenhafen w Niemczech.

Jest to kolejna wizyta tego wycieczkowca w naszym mieście.
W sezonie 2012 porty w Szczecinie i Świnoujściu odnotują łącznie 6 zawinięć wycieczkowców pełnomorskich. Do Szczecina oprócz dzisiejszego cruisera zawiną jeszcze: m/v DISCOVERY (9 lipca oraz 14 września), m/v ALBATROS (31 lipca) oraz m/v DELPHIN (15 sierpnia). W maju z wizytą w Świnoujściu przybył wycieczkowiec m/v MSC LIRICA.

Dzięki dogodnemu połączeniu śródlądowymi drogami wodnymi z zachodnią Europą, Szczecin od wielu lat jest stałym punktem wizyt śródlądowych wycieczkowców. W tym sezonie, od marca do października, awizowanych jest 84 zawinięć tego typu. Będą to jednostki pod banderą szwajcarską, niemiecką i francuską. W tym roku Szczecin i Świnoujście odwiedzają: m/s Frederic Chopin, m/s Johannes Brahms, m/s Katharina von Bora, m/s Mona Lisa, m/s Sans Souci, m/s Excellence Coral, m/s Victor Hugo, m/s Saxonia oraz m/s Princess.

Zdjęcia