Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Pełnomorscy turyści po raz kolejny w Szczecinie

Wycieczkowiec m/v DISCOVERY to kolejny pełnomorski statek pasażerski, odwiedzający zespół portowy Szczecin- Świnoujście w tym sezonie. Wcześniej z wizytą gościł w Szczecinie statek m/v AMADEA, a w Świnoujściu m/v MSC LIRICA, będący jak do tej pory największym cruiserem, jaki kiedykolwiek gościł w kompleksie portowym Szczecin-Świnoujście.

9 lipca br. wycieczkowiec m/v DISCOVERY zacumuje przy nabrzeżu Polskim i podobnie jak poprzednie pełnomorskie statki pasażerskie, będzie dobrze widoczny z Wałów Chrobrego.
Statek o długości prawie 170 m, szerokości 25 m i zanurzeniu 7.5 m przypłynie z Gdyni, na redzie w Świnoujściu spodziewany jest ok. godz. 3.00. W porcie w Szczecinie ma zacumować o godzinie 7.00 i pozostanie w nim do godz. 21.30. Wieczorem odpłynie do portu Sassnitz w Niemczech.
Kolejna wizyta tego wycieczkowca w naszym mieście spodziewana jest jeszcze w tym roku – statek ma przybyć 14 września.
W sezonie 2012 porty w Szczecinie i Świnoujściu odnotują łącznie 6 zawinięć wycieczkowców pełnomorskich. Do Szczecina oprócz dzisiejszego cruisera zawiną jeszcze: m/v ALBATROS (31 lipca)i m/v DELPHIN (15 sierpnia). W maju tego roku z wizytą w Świnoujściu przybył wycieczkowiec m/v MSC LIRICA, w czerwcu do Szczecina przypłynął m/v AMADEA.
Dzięki dogodnemu połączeniu śródlądowymi drogami wodnymi z zachodnią Europą, Szczecin od wielu lat jest stałym punktem wizyt śródlądowych wycieczkowców. W tym sezonie, od marca do października, awizowanych jest 84 zawinięć tego typu. Będą to jednostki pod banderą szwajcarską, niemiecką i francuską. W tym roku Szczecin i Świnoujście odwiedzają: m/s Frederic Chopin, m/s Johannes Brahms, m/s Katharina von Bora, m/s Mona Lisa, m/s Sans Souci, m/s Excellence Coral, m/s Victor Hugo, m/s Saxonia oraz m/s Princess.

Zdjęcia