Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

M/s Discovery po raz kolejny w Szczecinie

14 września do portu w Szczecinie przypłynie z Gdyni wycieczkowiec m/v DISCOVERY. Jego wizyta kończy zaplanowane na ten rok odwiedziny pełnomorskich statków wycieczkowych w portach Szczecina i Świnoujścia.

Na redzie w Świnoujściu planowo powinien się pojawić o godz. 3.00, natomiast w Szczecinie mieszkańcy oraz wszyscy zainteresowani powinni się go spodziewać ok. godz. 8.00. Statek zacumuje przy nabrzeżu Polskim i pozostanie tam do godz. 21.30. Będzie dobrze widoczny w Wałów Chrobrego.

Ten pełnomorski cruiser gościmy w naszym porcie po raz kolejny. Poprzednia jego wizyta miała miejsce 9 lipca. Tym razem podczas piętnastodniowego rejsu m/v Discovery odwiedzi takie porty jak: Kopenhaga, Tallin, Petersburg, Gdynia, a także Sassnitz.

Wycieczkowiec jest własnością brytyjskiego armatora Voyages of Discovery. Jego długość wynosi niemal 170 m, szerokość 24,6 m oraz zanurzenie 7,5 m.

Wizyta wycieczkowca m/s Discovery kończy zaplanowane na ten rok odwiedziny pełnomorskich statków wycieczkowych w portach Szczecina i Świnoujścia. Do połowy października do Szczecina będą jeszcze zawijać wycieczkowce rzeczne.

Zdjęcia