Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Kolos wpłynął do Świnoujścia

Znów bijemy rekord. M/v Chiara z zawinięciem zrealizowanym pod koniec sierpnia do nabrzeża Portu Handlowego Świnoujście, nie długo cieszyła się mianem największego statku z ładunkiem w historii portu w Świnoujściu.

W ten weekend do portu w Świnoujściu wpłynął m/v UBC Onsan. Nowy rekordzista ma nośność 118 590 DWT, długość 263 m, szerokość 42 m.
Wizyta statku m/v UBC Onsan oznacza pobicie poprzedniego rekordu zarówno w zakresie większych parametrów niż wspomniana m/v Chiara, jak i większej ilości przywiezionego towaru w ładowni niż jej poprzednik.
M/v UBC Onsan przypłynie z amerykańskiego portu Norfolk z ładunkiem węgla koksującego. Jednorazowo przywiezionych zostanie ponad 98 tys. ton tego ładunku. Planowany wyładunek statku potrwa cztery dni.
Port w Świnoujściu, dzięki lokalizacji bezpośrednio nad samym morzem, może przyjmować statki o długości do 270 m i maksymalnym zanurzeniu 13,2m, czyli ok. 100 tys. DWT. Terminal, do którego przypływa m/v  UBC Onsan specjalizuje się przede wszystkim w obsłudze węgla i rudy. Operatorem terminalu jest Port Handlowy Świnoujście sp. z o.o.

Zdjęcia