Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Będzie nowy statek pożarniczy w zespole portów Szczecin-Świnoujście

19.01.2021
Do  15 lutego br. mają czas oferenci zainteresowani przetargiem jaki ogłosił Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście na zakup statku pożarniczego.

Zespół portów Szczecin-Świnoujście podsumował przeładunki za 2020 rok

18.01.2021
Na nabrzeżach, których gospodarzem jest Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA przedsiębiorstwa portowe obsłużyły w 2020 roku podobną ilość ładunków jak w roku 2019. Porty zakończyły rok wynikiem 31 177,5 tys. ton, co wobec 32 268 tys. ton z roku 2019 jest wynikiem mniejszym o 3,4 proc.

Świnoujście. Terminal będzie obsługiwał do 2 mln kontenerów rocznie!

15.01.2021
Głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu nie tylko pozwoli zawijać największym kontenerowcom oceanicznym. Projektowany port zewnętrzny będzie mógł obsługiwać do 2 mln TEU rocznie.

Roboty na Terminalu Promowym w Świnoujściu na półmetku, czas na sprzęt

13.01.2021
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ogłosił przetarg na dostawę wyposażenia do obsługi ładunków intermodalnych na Terminalu Promowym w Świnoujściu.

Będzie nowoczesna i ekologiczna kotłownia na Terminalu Promowym Świnoujście

12.01.2021
Na Terminalu Promowym w Świnoujściu jeszcze w tym roku powstanie nowoczesna i ekologiczna kotłownia. Chcą ją wykonać dwie firmy, które zgłosiły się w odpowiedzi na przetarg, który w tej sprawie ogłosił gospodarz terenu - Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Zielony port coraz bliżej. ZMPSiŚ szuka wykonawcy, który zmodernizuje infrastrukturę techniczną

11.01.2021
Port Szczecin-Świnoujście poszukuje wykonawcy, który zrealizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej w portach w Szczecinie i w Świnoujściu”. ZMPSiŚ ogłosił przetarg w tej sprawie i czeka na oferty do 10 lutego br.

Transport intermodalny jedną z podstaw koncepcji terminalu kontenerowego w Świnoujściu

07.01.2021
Bez efektów synergii, którą zapewnia łączenie transportu wodnego, kolejowego i drogowego nie sposób dziś sprostać konkurencji i spełnić oczekiwania klientów przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej troski o środowisko naturalne. Stąd w przypadku terminalu kontenerowego w Świnoujściu transport intermodalny będzie tym rodzajem transportu, który w głównej mierze połączy terminal z jego zapleczem.

W Świnoujściu inwestycja na terminalu promowym zmienia go z każdym dniem

04.01.2021
Koronawirus nieco wpłynął na tempo prac modernizacyjnych terminalu promowego w Świnoujściu, gdzie inwestorem jest Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Roboty są wykonywane przez firmę Budimex. Docelowo terminal zostanie przystosowany do obsługi transportu intermodalnego, czyli przewozu ładunków wykorzystującego różne środki transportu.