Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Apel do posiadaczy papierowych akcji spółki

29.09.2020
Wszyscy posiadacze papierowych akcji Spółki  Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście proszeni są do złożenia posiadanych dokumentów akcji w celu ich dematerializacji.

Antydronowy jastrząb już wkrótce w portach Szczecin-Świnoujście

24.09.2020
W ramach prac nas systemem „Inteligentnej ochrony”, przedstawiciele Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. wzięli udział 23 września br. w realnym pokazie najnowszego systemu ochrony antydronowej „Jastrząb” firmy Hertz Systems, który zorganizowano na lotnisku w Zielonej Górze

Mija rok od rozpoczęcia prac budowlanych na Terminalu Promowym w Świnoujściu

23.09.2020
Prace modernizacyjne terminala prowadzone przez firmę Budimex, są zgodne z harmonogramem i minęły półmetek.

Już za miesiąc oddaj z nami krew w porcie Szczecin

14.09.2020
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, zapraszają na akcję poboru krwi, a ta już za miesiąc 15 października br. w godzinach  8.00-12.00 na parkingu przy budynku ZMPSiŚ SA ul. Bytomska 7 w Szczecinie.

ZMPSiŚ będzie obserwować orła bielika

10.09.2020
Dział Ochrony Środowiska i BHP Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. zawarł umowę ze Sweco Consulting Sp. z o.o. z Poznania na rzecz ochrony środowiska w ramach inwestycji „Rozbudowa infrastruktury portowej w porcie w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiego”.

Pokaz supernowoczesnej drabiny strażackiej

08.09.2020
Na parkingu przed siedzibą Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście odbyła się prezentacja drabiny obrotowej Magirus M 42 L-AS zabudowanej na podwoziu Iveco Eurocargo.

ZMPSiŚ SA wziął udział w międzynarodowym seminarium internetowym na temat zmian w sektorze portowym

04.09.2020
“Przystosowanie się do zmian. Nowa rzeczywistość sektora portowego.” - to tematy przewodnie międzynarodowego seminarium internetowego Organizacji Portów Bałtyckich (Baltic Ports Organization), które odbyło się w dniach 3-4 września br.

Kolejne działanie proekologiczne w porcie Szczecin

03.09.2020
Port Szczecin-Świnoujście wzbogacił się o pole osadowe i zasobnię magazynową na Ostrowie Grabowskim wybudowaną przez spółkę Infra-Port. W tym miejscu będą składowane i utylizowane materiały pozostałe po czyszczeniu studzienek i kanalizacji deszczowej. Jest to kolejne działanie proekologiczne na terenie portu.

Gepard zwiększy bezpieczeństwo ruchu statków w portach Szczecin i Świnoujście

02.09.2020
Zwiększy się bezpieczeństwo ruchu statków na torze wodnym Świnoujście-Szczecin oraz w basenach portowych obu portów. To za sprawą urządzenia trałowego zainstalowanego na pchaczu m/s Gepard.

1 września

01.09.2020
Dziś 1 września. Do szkół wracają uczennice i uczniowie szkół podstawowych i średnich oraz ich nauczyciele. Wszystkim życzymy w nowym roku szkolnym zdrowia i dobrych wyników.