Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Imponujące tempo prac poprawiających dostęp kolejowy

09.11.2020
Mimo pandemii nie spada tempo prac przy największych w historii robotach budowlanych poprawiających dostęp kolejowy do portów w Szczecinie i Świnoujściu.

Pierwsze bunkrowanie LNG w porcie Szczecin

05.11.2020
Scheldt River, pogłębiarka wykonująca na co dzień prace na torze wodnym Świnoujście –Szczecin to pierwsza jednostka, która została zatankowana paliwem LNG w porcie Szczecin.

ZMPSiŚ kolejny raz sfinansuje zakup sprzętu walczącego z koronawirusem

03.11.2020
Ponad 150 tysięcy złotych dostanie Szpital Wojewódzki przy Arkońskiej w Szczecinie od Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Eliminujemy milion czynności,  oszczędzamy czas i pieniądze!

02.11.2020
Rozmowa z Andrzejem Zelkiem, prezesem Polskiego PCS, wprowadzającym pilotażowy program automatyzacji odpraw kontenerów w polskich terminalach.

ZMPSiŚ pomógł zmodernizować pracownię przyszłym nawigatorom

29.10.2020
Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu kształcący m.in. przyszłych mechaników okrętowych i nawigatorów morskich z roku na rok rozbudowuje swoją bazę dydaktyczno-warsztatową. Dzięki pomocy Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście w tym roku unowocześnił pracownię nawigacyjną.

Karetka ufundowana przez ZMPSiŚ już we flocie szpitala

28.10.2020
Karetka ufundowana przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście już we flocie szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

W portach Szczecin-Świnoujście rusza pilotaż PCS

26.10.2020
Będzie szybciej, bezpieczniej i oszczędniej.

Wystartowała 7. edycja Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach

23.10.2020
23 października br. wystartowała w Szczecinie siódma edycja akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach – Boże Narodzenie 2020”. Jak każdego roku w akcję zaangażował się Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Bunkrowanie LNG

21.10.2020
Poniżej publikujemy listę nabrzeży, zlokalizowanych w porcie Szczecin i Świnoujście, które to ze względu na swoje parametry oraz uwarunkowania techniczne dają potencjalną możliwość przeprowadzenia operacji bunkrowania LNG przez  autocysternę od strony lądu.