Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Pomagamy dalej

03.04.2020
Nowe urządzenie pozwalające na identyfikację osób, które są zarażone koronawirusem, a nie wykazują jeszcze objawów nabędzie Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 PUM przy Unii Lubelskiej w Szczecinie. Zakup będzie możliwy dzięki wsparciu finansowemu spółek Skarbu Państwa: Morska Stocznia Remontowa „Gryfia”, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście oraz Polskie Terminale.

Pogłębienie toru wodnego coraz bliżej

25.03.2020
Pogłębienie toru wodnego Świnoujście - Szczecin, to kluczowa inwestycja dla dalszego rozwoju szczecińskiego portu. Wniesie zupełnie nową jakość w obsłudze ładunków w porcie.

Port pomaga pracownikom

23.03.2020
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, jedna z kluczowych spółek Skarbu Państwa w regionie pomaga swoim pracownikom w okresie społecznej kwarantanny.

Zaplanowane i powracające do portów statki płynnie obsługiwane

19.03.2020
W zespole portów Szczecin-Świnoujście towary obsługiwane są na bieżąco.

Milion złotych od portu na walkę z koronawirusem

18.03.2020
Milion złotych przekazał Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA w uzgodnieniu z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafią do dwóch szpitali w Szczecinie: zakaźnego przy ul. Arkońskiej i PSK 1 przy ul. Unii Lubelskiej oraz do koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego  przy ul. Tytusa Chałubińskiego.

Koronawirus - aktualne informacje i zalecenia

14.03.2020
Szanowni Państwo, poniżej publikujemy odnośniki do stron zawerających aktualne, oficjalne i wiarygodne informacje na temat nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz informacje jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich.  

Kolejne kroki w integracji branży logistycznej

05.03.2020
Podczas spotkania przedstawicieli Porozumienia o współpracy Operatorów Terminali Przeładunkowych i Centrów Logistycznych Europy Środkowo-Wschodniej, które odbyło się Szczecinie 5 marca br., do grona sygnatariuszy dokumentu dołączył kolejny podmiot: Terminal Promowy w Świnoujściu sp. z o. o.

Stanowisko ZMPSiŚ SA wobec pikiety związkowców z NSZZ „Solidarność” przy Bulk Cargo –Port Szczecin

02.03.2020
ZARZĄD MORSKICH PORTÓW SZCZECIN I ŚWINOUJŚCIE S.A. (ZMPSiŚ) ze zdziwieniem przyjął fakt organizacji dzisiejszej (2.03.) pikiety przez związkowców z NSZZ "Solidarność" przy BULK CARGO – PORT SZCZECIN Spółka z o.o. (BCPS).