Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Konferencja Navirail w Szczecinie

18.10.2017
Chcemy by zespół portów Szczecin i Świnoujście był liderem na Bałtyku. By tak się stało, warunkiem koniecznym jest dobre skomunikowanie naszych portów z zapleczem, w tym szczególnie z wykorzystaniem kolei i żeglugi śródlądowej – powiedział Dariusz Słaboszewski – prezes ZMPSiŚ SA otwierając dwudniową konferencję „Navirail” w Szczecinie. Gościem honorowym wydarzenia był Jerzy Materna - sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Po dziewięciu miesiącach przeładunki dalej w górę

13.10.2017
Blisko 19 mln ton towarów obsłużyli operatorzy portowi na nabrzeżach zarządzanych przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, co oznacza wzrost wobec minionego roku o 6,3 procent.

Dot.  przeładunków siarki granulowanej

10.10.2017
W związku z przeładunkami siarki granulowanej przez Spółkę OT Port Świnoujście Sp. z o.o., Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście informuje, iż powyższa Spółka jest niezależnym od ZMPSiŚ SA podmiotem gospodarczym.

Polska gospodarzem Światowych Dni Morza 2018

04.10.2017
Marek Gróbarczyk – minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej odebrał w Panamie flagę Światowych Dni Morza. Tym samym Polska stała się oficjalnie gospodarzem najważniejszego święta morskiego Narodów Zjednoczonych, które odbędzie się w czerwcu 2018 roku w Szczecinie.

Prezes Zarządu na konferencji w Tallinie

03.10.2017
Prezes Zarządu – Dariusz Słaboszewski wziął udział w międzynarodowej konferencji Baltic Sea Ports & Shipping, która odbyła się w dniach 27-29 września br. w Tallinie.

Wykład inauguracyjny

29.09.2017
Kazimierz Drzazga – wiceprezes ZMPSiŚ SA wygłosił wykład inauguracyjny podczas uroczystości rozpoczęcia roku akademickiego na Wydziale Ekonomicznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, która odbyła się 29 września br.

Ruszył morski program edukacyjny

26.09.2017
Konferencją zatytułowaną „Gospodarka morska – tradycja i rozwój” rozpoczął się 26 września br. w Zachodniopomorskiem morski program edukacyjny skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich.

Nord Stream 1 - wyrok sądu z 26.09.

26.09.2017
26 września br. niemiecki Wyższy Sąd Administracyjny w Hamburgu wydał wyrok, którym utrzymał w mocy orzeczenie sądu niższej instancji zaskarżone przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, uznające, iż Zarządowi Portu nie przysługuje skarga na zezwolenie dot. ułożenia gazociągu Nord Stream 1 na dnie Bałtyku.

Popłynęła portowa krew

21.09.2017
Prawie 20 litrów krwi zebrano podczas specjalnej akcji zorganizowanej 21 września br. na terenie szczecińskiego portu. Tylko w ciągu pierwszej godziny, aż trzydziestu chętnych wypełniło ankiety kwalifikujące. W sumie krew oddały 44 osoby. Akcję uświetnił swoją obecnością wiceprezydent Szczecina – Marcin Pawlicki.

Biznesowy event morski

20.09.2017
20 września br. w Szczecinie odbyło się spotkanie biznesowe, którego wiodącym tematem były zagadnienia związane z gospodarką morską. W przedsięwzięciu zatytułowanym „Biznesowy event morski” wziął udział prezes ZMPSiŚ SA – Dariusz Słaboszewski.