Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Terminal LNG będzie rozbudowany

09.11.2017
9 listopada  br. w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie przedstawiciele spółki Polskie LNG (Grupa Kapitałowa GAZ-SYSTEM) podpisali dwa ważne dla rozwoju Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego dokumenty – list intencyjny z Morskim Odziałem Straży Granicznej w zakresie lokalizacji stanowisk dla jednostek pływających oraz porozumienie z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście (ZMPSiŚ) odnośnie rozbudowy Terminalu o kolejne nabrzeże.

W roli głównej żegluga morska bliskiego zasięgu

09.11.2017
Konferencja, której tematem przewodnim była promocja żeglugi morskiej bliskiego zasięgu na trasie Norwegia-Polska odbyła się 8 listopada br. w siedzibie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

SpeedCHAIN 2017

09.11.2017
Z udziałem ZMPSiŚ SA,  odbyła się w Pradze, w dniach 1-2 listopada br. międzynarodowa konferencja logistyczna SpeedCHAIN.

Modernizacja ODW - konsultacje

07.11.2017
We Wrocławiu 6 bm.w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej odbyła się konferencja inaugurująca konsultacje programu modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej – nowe szanse i wyzwania dla samorządów terytorialnych.

Wizyta Ambasador Węgier

31.10.2017
Ambasador Nadzwyczajna i Pełnomocna Węgier - Orsolya Zsuzsanna Kovács przebywała z wizytą roboczą w zespole portów Szczecin-Świnoujście.

Warszawskie Forum Biznesu z naszym udziałem

27.10.2017
Dariusz Słaboszewski – prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA wziął udział w Forum Biznesu w formacie 16+1 odbywającym w dniach 25-26 października br. w Warszawie. Forum odbyło się  w ramach 2. Spotkania Ministrów Transportu Europy Środkowo-Wschodniej i Chin.

Forum gospodarcze w Wilnie

27.10.2017
Polsko-litewskie forum biznesowe zatytułowane "Litwa i Polska: czego nie znamy"? odbyło się w Wilnie 25 października br. Zarząd Morskich Portów reprezentował Kazimierz Drzazga – wiceprezes ds. infrastruktury.

Zapraszamy na konferencję 8 listopada br.

26.10.2017
8 listopada br. w godz. 10.00-14.00, w siedzibie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA w Szczecinie, przy ul. Bytomskiej 7 odbędzie się konferencja, której tematem przewodnim będzie żegluga krótkiego zasięgu na trasie Norwegia-Polska.  

ZMPSiŚ z nagrodą Digital Excellence Awards 2017

24.10.2017
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. zdobył nagrodę Digital Excellence Awards 2017 za „Szczególne osiągnięcia w dziedzinie innowacyjności i transformacji cyfrowej”.  Nagrody rozdano podczas specjalnej gali, która odbyła się w Warszawie.

Ruszyła akcja „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”

23.10.2017
Wystartowała akcja „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. ZMPSiŚ SA  wspiera akcję, jako jeden z głównych sposnorów. Ponadto w holu na parterze w budynku głównym ZMPSiŚ SA wystawione zostały specjalne kosze, do których można wkładać dary dla naszych Rodaków na Kresach. Po konsultacji z organizatorem - Fundacją Polskich Wartości, prosimy o przekazywanie głównie kawy i herbaty oraz słodyczy.