Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Wojskowa ocena

16.06.2016
13 czerwca br. w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. odbyło się spotkanie przedstawicieli 457. Batalionu ds. spraw współpracy cywilno – wojskowej armii Stanów Zjednoczonych Ameryki (US Army C/457th Civil Affairs Battalion) oraz przedstawicieli ZMPSiŚ S.A. i DB Port Szczecin sp. z o.o. Celem spotkania było dokonanie oceny współdziałania na linii cywilno – wojskowej w czasie ćwiczeń międzynarodowych pod kryptonimem „Anakonda 16” w porcie Szczecin.

Odznaczenia dla naszych pracowników

10.06.2016
Do tradycji Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA należy, iż podczas odbywających się rokrocznie „Dni Morza” pracownicy Spółki nagradzani są specjalnym wyróżnieniem - brązowymi, srebrnymi oraz złotymi kotwiczkami.

Kongres morski zakończony

10.06.2016
W piątek 10 czerwca br. po trzech dniach licznych debat, dyskusji i prelekcji zakończył się w Szczecinie na pokładzie fregaty  „Dar Młodzieży” 4. Międzynarodowy Kongres Morski.

Drugi dzień kongresu z mocnym portowym akcentem

09.06.2016
Drugi dzień 4. Międzynarodowego Kongresu Morskiego upłynął m.in. pod silnym akcentem tematów portowych, a to za sprawą panelu zatytułowanego „Porty”, którego moderatorem był Dariusz Słaboszewski - prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Rozpoczął się 4. Międzynarodowy Kongres Morski

08.06.2016
8 czerwca br. w Szczecinie rozpoczął się 4. Międzynarodowy Kongres Morski. Rokrocznie w jego organizację angażuje się bardzo aktywnie Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Autostrada morska Świnoujście-Trelleborg

31.05.2016
30 maja br. w Warszawie, została podpisana umowa, która umożliwi przekazanie beneficjentowi ZMPSiŚ S.A. dofinansowania przyznanego mu przez KE w ramach programu CEF (Łącząc Europę) na realizację projektu „autostrady morskiej” Świnoujście – Trelleborg. W imieniu Zarządu umowę podpisali prezes-Dariusz Słaboszewski oraz wiceprezes - Kazimierz Drzaga.

Konferencja NATO w porcie

18.05.2016
W szczecińskim porcie odbyła się 18 maja br. konferencja prasowa Kwatery Głównej Międzynarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie. Poprzedził ja briefing w budynku Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Największy amerykański transportowiec w Szczecinie

15.05.2016
Independence II - największy amerykański transportowiec zawinął w sobotę 14 maja do portu w Szczecinie. Na swoim pokładzie przywiózł ze Stanów Zjednoczonych pierwszą część sprzętu amerykańskiej armii.

Z nami bezpieczniej - pokaz sprzętu

15.05.2016
14 maja br. u stóp Wałów Chrobrego w Szczecinie portowi strażacy pokazali mieszkańcom nowy sprzęt ratowniczy. Ogromnym zainteresowaniem oglądających cieszyły się imponujące i nowocześnie wyposażone wozy strażackie, a także holownik „Strażak-26”.

Pokaz sprzętu strażackiego

11.05.2016
W najbliższą sobotę 14 maja br. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza na dzień otwarty pod nazwą: „Z nami bezpieczniej. Pokaz sprzętu strażaków z portów Szczecin-Świnoujście”. Jednostki dostępne będą dla zwiedzających  na nabrzeżu przy Wałach Chrobrego w godzinach od 12.00 do 16.00.  Działanie realizowane będzie w ramach III edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn.: „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. Tegoroczna edycja ma szczególny, międzynarodowy charakter, gdyż stanowi część wydarzenia pn.: „Open EU Project Days” organizowanego przez Komisję Europejską.