Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Nadwodne tereny przemysłowe – relacja z konferencji

18.06.2015
Piąta Konferencja Naukowa z cyklu "Fenomeny pogranicza 2015" dotycząca problematyki przekształceń i współistnienia nadwodnych terenów przemysłowych oraz przestrzeni ogólnodostępnych miasta odbyła się w szczecińskim porcie 18 czerwca br.

3. Międzynarodowy Kongres Morski za nami

17.06.2015
W dniach 10-12 czerwca br. już po raz trzeci z rzędu Szczecin gościł ekspertów branży morskiej z całego świata. Stało się to za sprawą 3. Międzynarodowego Kongresu Morskiego.

Złota Luneta trafiła do portu

14.06.2015
W czasie odbywających się w Szczecinie finałów regat The Tall Ships Regatta 2015 w niedzielę 14 czerwca br. na  pokładzie żaglowca „Dar Młodzieży” wręczono „Złote Lunety” – nagrody przyznawane co dwa lata przez miesięcznik „Obserwator Morski”. Były też dyplomy dla osób i instytucji związanych z branżą morską.

Nowe nabrzeże w szczecińskim porcie otwarte

09.06.2015
Nowo wybudowane nabrzeże Niemieckie zostało uroczyście otwarte we wtorek 9 czerwca br. w szczecińskim porcie. Przecięcia wstęgi dokonali Prezydent Miasta Szczecina, Piotr Krzystek, Prezydent Miasta Świnoujścia, Janusz Żmurkiewicz, jak również Prezes Zarządu dr Zbigniew Miklewicz oraz Wiceprezesi Paweł Adamarek i Krzysztof Sadowski.

Gratulujemy mistrzyni

22.05.2015
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA serdecznie gratuluje Paulinie Śmiechowskiej z Klubu Sportowego Inwalidów „Start Szczecin” zdobycia trzech złotych medali Mistrzostw Polski juniorów osób niepełnosprawnych w lekkiej atletyce w Kozielicach. Paulina wygrała biegi na 100 i 200 metrów oraz była pierwsza w konkursie pchnięcia kulą.

Fundusze unijne dla gospodarki morskiej

22.05.2015
Spotkanie na temat możliwości dofinasowania z funduszy Unii Europejskiej w perspektywie 2014-2020 projektów, realizowanych przez przedsiębiorstwa  związane z gospodarką morską odbyło 21 bm. się w siedzibie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Fenomeny pogranicza – konferencja w porcie

20.05.2015
Nowe oblicza nadwodnych terenów przemysłowych, pod takim tytułem odbędzie się 18 czerwca br. w szczecińskim porcie V Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu Fenomeny Pogranicza. Organizują ją Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Ambasador Innowacyjności 2015

14.05.2015
Po raz kolejny Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA został doceniony w dziedzinie IT.

Elewator „Ewa” wraca do gry

28.04.2015
Copenhagen Merchants Holding A/S z Danii decyzją Zarządu Morskich Portów Szczecin i  Świnoujście SA będzie dzierżawić przez najbliższe 30 lat elewator zbożowy „Ewa” w szczecińskim porcie. 

Wizyta ambasadora Litwy

23.04.2015
Ambasador Litwy w Polsce, Šarūnas Adomavičius, pełniący tę funkcję od jesieni 2014 roku, gościł z roboczą trzydniową wizytą w Szczecinie. W trakcie swojego pobytu zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, z Prezesem Zarządu, dr. Zbigniewem Miklewiczem. W spotkaniu uczestniczyli również: Konsul Honorowy Litwy w Polsce, Wiesław Wierzchoś, Honorowy Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kłajpedzie, Tadeusz J. Macioł - szczecinianin z pochodzenia, a także mec. Bartłomiej Sochański, Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec.