Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Konsultacje z użytkownikami portu

13.01.2014
Dział Ochrony Środowiska i BHP ZMPSiŚ S.A. informuje, iż zostały opracowane projekty dokumentów „Plan gospodarowania odpadami oraz pozostałościami ładunkowymi ze statków w porcie morskim w Świnoujściu” oraz „Plan gospodarowania odpadami oraz pozostałościami ładunkowymi ze statków w porcie morskim w Szczecinie”. 

Wzrasta potencjał przewozowy Terminalu Promowego w Świnoujściu

07.01.2014
Na terminalu promowym w Świnoujściu wprowadzany jest kolejny – dziesiąty już - prom łączący Świnoujście ze Szwecją. Tym razem jest to jednostka należąca do niemieckiego operatora promowego TT-Line, który posiada 6 nowoczesnych ro-paxów i świadczy usługi na trasach Travemünde – Trelleborg (od 1962) oraz Rostock-Trelleborg (od 1992).  Niemiecki operator zadbał  jednak, aby jednostka wprowadzona na trasę Świnoujście-Trelleborg  pływała pod polską banderą i z polską załogą. 7 stycznia 2014 do Świnoujścia po raz pierwszy przybył prom tego niemieckiego operatora – jest to m/f Nils Dacke, dysponujący 2200 m linii ładunkowej oraz 162 kabinami dla ponad 300 pasażerów. Prom ten będzie oferować 6 zawinięć tygodniowo. Po zarejestrowaniu w pierwszych dniach stycznia jednostki w PRS, trwają w Świnoujściu inspekcje związane z dopuszczeniem promu do żeglugi na nowej trasie. Jednostka do Świnoujścia przybyła z Travemünde. Po zakończeniu procedury odbioru, m/f Nils Dacke popłynie do Trelleborga. Na chwilę obecną  zabierze 47 samochodów ciężarowych, 20 samochodów osobowych oraz 70 pasażerów. Wprowadzenie kolejnego - dziesiątego już - promu  do oferty terminalu promowego w Świnoujściu, który stanowi integralną część korytarza transportowego łączącego Skandynawię z krajami Europy południowej,  zwiększy potencjał przewozowy dla wszystkich klientów i armatorów.

Konsultacje społeczne rozpoczęte

02.01.2014
Od dnia 2 stycznia 2014 do dnia 5 lutego 2014 zaplanowano pierwszy etap procesu konsultacji społecznych projektu „Dokumentu Implementacyjnego do Strategii Rozwoju Transportu do 2020r. (z perspektywą do 2030r.)” oraz procesu konsultacji w ramach procedury strategicznej oceny oddziaływania na środowisko ww. dokumentu.