Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Wykup akcji pracowniczych wkracza w decydującą fazę

08.09.2014
W poniedziałek 8 września br. odbyło się spotkanie Zarządu Spółki z Międzyzwiązkowym Zespołem Negocjacyjnym ds. Wykupu Akcji Pracowniczych. Podsumowano na nim dotychczasowe prace i podziękowano za owocną współpracę i wypracowane porozumienie. Efektem tego będzie rozpoczęcie dniem 1 października br. przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. pierwszego etapu wykupu akcji pracowników i byłych pracowników, bądź ich spadkobierców.

Wspólny zakup energii elektrycznej

26.08.2014
Informujemy o opublikowaniu na stronie BIP ZWiK Sp z. o.o. w Szczecinie  ogłoszenia o zamówieniu publicznym pt. „DOSTAWA ENERGII ELEKTRYCZNEJ NA POTRZEBY OBIEKTÓW ZWiK, TS I TRZECH PORTÓW NA ROK 2015” Link do strony z przetargiem: http://www.bip.zwik.szczecin.pl/zamowienia/pokaz/1484

Specjalna Strefa Ekonomiczna z dostępem do morza

22.08.2014
Pod takim tytułem przedstawiona została oferta Portów Szczecin-Świnoujście podczas Międzynarodowego Spotkania Gospodarczego, jakie zorganizowane zostało w dniu 21 sierpnia 2014 r. w Kamieniu Pomorskim.

Nowy harmonogram zawinięć Unifeedera do/z Szczecina

22.08.2014
6 sierpnia 2014 statek m / v Flottbek wyruszył w swój pierwszy bezpośredni rejs Ryga – Gdynia - Szczecin zgodnie z nowym harmonogramem zawinięć armatora Unifeeder. Statek mierzący 169 metrów długości i o nominalnej pojemności 1638 TEU należy do grupy największych statków duńskiego armatora operujących na Morzu Bałtyckim.

Zintegrowany system bezpieczeństwa nawigacyjnego w Świnoujściu już działa

30.07.2014
W połowie lipca zakończyły się próby związane z uruchomieniem zintegrowanego systemu bezpieczeństwa nawigacyjnego na nowym nabrzeżu przeznaczonym do odbioru skroplonego gazu ziemnego w porcie zewnętrznym w Świnoujściu. To ostatnie zadanie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA związane z budową nabrzeża w porcie zewnętrznym w Świnoujściu. Uruchomienie systemu możliwe było dzięki doprowadzeniu zasilania energetycznego do części morskiej terminala przez spółkę Polskie LNG SA.

Podsumowanie pierwszego półrocza 2014

24.07.2014
Systematycznie rosną przeładunki w portach w Szczecinie i Świnoujściu. W porównaniu do pierwszego półrocza ubiegłego roku wzrosły one o 8%, osiągając poziom 11,4 mln ton.

Kolejny krok do wykupu akcji

02.07.2014
Trwają dalsze czynności związane z uruchomieniem procedury wykupu akcji pracowniczych ZMPSiŚ S.A. W kwietniu br. Spółka przyjęła opracowany wspólnie z Międzyzwiązkowym Zespołem Negocjacyjnym ds. Wykupu Akcji Pracowniczych dokument pn. „Regulamin umarzania akcji pracowników i byłych pracowników Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.”. Dokument reguluje zasady i tryb umarzania akcji, w którym określono, że kolejność wykupu akcji następować będzie według dat urodzenia akcjonariuszy (PESEL).

Projekt instrukcji IRiESD do publicznej konsultacji

01.07.2014
Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo energetyczne, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. ma obowiązek przedstawić do publicznej konsultacji projekt instrukcji IRiESD  dla ZMPSiŚ S.A. W związku z powyższym, zgodnie z procedurą określoną w Ustawie Prawo energetyczne, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. przedstawia do publicznej  konsultacji wszystkich użytkowników systemu elektroenergetycznego projekt Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej dla ZMPSiŚ S.A.

Premier w siedzibie ZMPSiŚ SA

16.06.2014
13.06.2014 Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA gościł Jana Krzysztofa Bieleckiego, Przewodniczącego  Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów.

Po raz drugi w Szczecinie o gospodarce morskiej

16.06.2014
W dniach 12-14.06 odbył się II Międzynarodowy Kongres Morski. To było największe spotkanie branży morskiej w tej części Europy - ponad 500 uczestników oraz pięćdziesięciu prelegentów zebrało się w Szczecinie by wspólnie zastanowić się nad kondycją i rozwojem branży morskiej. W tych dniach miasto zamieniło się w prawdziwe centrum dyskusji o gospodarce morskiej.