Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

TRWA ROZŁADUNEK M/V “IDUNA” PRZY NABRZEŻU FIŃSKIM

29.04.2011
W szczecińskim porcie przy Nabrzeżu Fińskim w nowym terminalu kontenerowym trwa rozładunek statku m/v "Iduna" .

Przebudowa ulicy Struga

29.04.2011
Trwa przebudowa ulicy Struga, której celem jest m.in. usprawienienie dojazdu do Portu w Szczecinie. Poniżej przedstawiamy aktualną mapę wraz z organizacją ruchu.

Wizyta gości z Litwy

28.04.2011
27.04.2011 w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. odbyło się spotkanie przedstawicieli naszej spółki z reprezentantami zarządu portu w Kłajpedzie oraz firm przeładunkowych działających na terenie litewskiego portu.

KLASTER MORSKI POMORZA ZACHODNIEGO

21.04.2011
UMOWA KLASTRA OFICJALNIE PODPISANA

ZARZĄD M.P.S.iŚ. S.A. KONTYNUUJE POSTĘPOWANIE PRAWNE W STOSUNKU DO NORD STREAM PRZED SĄDEM W HAMBURG

05.04.2011
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. złożył w sądzie w Hamburgu odwołanie od decyzji niemieckiego Urzędu Żeglugi i Hydrografii (BSH), który wydał konsorcjum Nord Stream zezwolenie na ułożenie gazociągu nie przyjmując jednocześnie naszych argumentów dotyczących głębokości ułożenia gazociągu na dnie Bałtyku.

FLORENCE LEROY W ZARZĄDZIE MORSKICH PORTÓW SZCZECIN I ŚWINOUJŚCIE S.A. I NA PLACU BUDOWY TERMINALU L

05.04.2011
24.03.2011 wizytę w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. złożyła pani Florence Leroy przedstawicielka Dyrektoriatu Komisji Europejskiej ds. Energii. Ten Dyrektoriat jest odpowiedzialny za przyjęcie aplikacji projektu, a następnie nadzór realizacji decyzji Komisji Europejskiej o przyznaniu pomocy finansowej dla projektu budowy Terminala LNG w porcie w Świnoujściu w ramach „Europejskiego programu energetycznego na rzecz naprawy gospodarczej”.

DOBRY POCZĄTEK ROKU W PORTACH W SZCZECINIE I ŚWINOUJŚCIU

18.03.2011
Dobrze rozpoczął się bieżący rok dla portów w Szczecinie i Świnoujściu. W pierwszych dwóch miesiącach roku, przeładunki osiągnęły poziom 3 241,2 tys. ton, co stanowi wzrost o 10,9% w porównaniu do analogicznego okresu roku 2010.

ZAPRASZAMY DO PRZYSTĄPIENIA DO KONSORCJUM „KLASTER MORSKI POMORZA ZACHODNIEGO”.

04.03.2011
Zapraszamy do zapoznania się z tekstem Umowy o Ustanowieniu Konsorcjum „Klaster Morski Pomorza Zachodniego”.

Kolejne spotkanie w sprawie gazociągu Nord Stream

04.02.2011
2 lutego br. w ambasadzie RP w Berlinie odbyło się spotkanie delegacji polskiej z przedstawicielami konsorcjum Nord Stream. Przewodniczącym delegacji polskiej był prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Jarosław Siergiej, na czele delegacji reprezentującej konsorcjum Nord Stream stanął Jens Lange.

SPOTKANIE KLASTRA MORSKIEGO

01.02.2011
Prawie 50 osób z różnych sektorów gospodarki morskiej uczestniczyło w pierwszym otwartym spotkaniu zorganizowanym w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., którego celem była szeroka promocja idei Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego.