Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Aktualności

W portach Szczecin i Świnoujście wciąż rosną przeładunki

16.11.2020
Zgodnie z danymi w zespole portów Szczecin-Świnoujście w październiku br. przeładowano o osiem i pół procent więcej towarów aniżeli w tym samym miesiącu ub. roku.

Nowy plac w porcie Szczecin już prawie gotowy

12.11.2020
Nowy plac powstaje na nabrzeżu Greckim.

Trwa remont elewacji i dachu budynku głównego ZMPSiŚ SA

12.11.2020
Trwa remont elewacji i dachu budynku głównego ZMPSiŚ SA przy ul. Bytomskiej 7 w Szczecinie. Północna część budynku jest już prawie gotowa i wspaniale widać, jak prace przywróciły jej dawny blask.

Imponujące tempo prac poprawiających dostęp kolejowy

09.11.2020
Mimo pandemii nie spada tempo prac przy największych w historii robotach budowlanych poprawiających dostęp kolejowy do portów w Szczecinie i Świnoujściu.

Pierwsze bunkrowanie LNG w porcie Szczecin

05.11.2020
Scheldt River, pogłębiarka wykonująca na co dzień prace na torze wodnym Świnoujście –Szczecin to pierwsza jednostka, która została zatankowana paliwem LNG w porcie Szczecin.

ZMPSiŚ kolejny raz sfinansuje zakup sprzętu walczącego z koronawirusem

03.11.2020
Ponad 150 tysięcy złotych dostanie Szpital Wojewódzki przy Arkońskiej w Szczecinie od Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Eliminujemy milion czynności,  oszczędzamy czas i pieniądze!

02.11.2020
Rozmowa z Andrzejem Zelkiem, prezesem Polskiego PCS, wprowadzającym pilotażowy program automatyzacji odpraw kontenerów w polskich terminalach.

ZMPSiŚ pomógł zmodernizować pracownię przyszłym nawigatorom

29.10.2020
Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu kształcący m.in. przyszłych mechaników okrętowych i nawigatorów morskich z roku na rok rozbudowuje swoją bazę dydaktyczno-warsztatową. Dzięki pomocy Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście w tym roku unowocześnił pracownię nawigacyjną.